Objavljen raspored projekcija za Dane hrvatskog filma

Piše: Deni Zgonjanin

Napokon je objavljen popis filmova koje ćemo gledati na 20. Danima hrvatskog filma i moram priznati da je teško naći nešto što nije vrijedno gledanja, uzevši u obzir da su sve projekcije besplatne :). Osim mladih nadobudnih autora, ove ćemo godine imati priliku vidjeti i dosta već etabliranih imena kao što možete vidjeti dolje, tako da su pohvale organizatorima i žirijima sasvim zaslužene. 20. DHF počinje 4. travnja u kinu SC a traje sve do 9. travnja, kad ćemo saznati tko odlazi doma sa nagradama. Zato memorirajte raspored projekcija dolje i vidimo se na Danima…

PONEDJELJAK, 4. IV.

GLAZBENI SPOTOVI , 16 sati

GRETTA – „Biti sam“: Vladimir Kanić; 3’31”

KINOKLUB – „Vrati se u Zagreb“: Mario Mlakar; 3’49”

KINOKLUB – „Za nju“: Mario Mlakar; 3’48”

MIKA MALE – „Eskim“: Saša Bani Jakov Lerotić; 5′

MY BUDDY MOOSE – „Scary Feeling“: Dalija Dozet; 3’36”

ROKAMBOL – „Za nas“: Josip Visković; 4′

VALUNGARI – „Akcija“ :Marin Maršić; 3’07”

PANKREAS – „D.C. Biu: Filip Filković Philatz; 2’52”

KINOKLUB – „Nije bed imamo 20 minuta pješice“: Mario Mlakar; 3’33”

MANOFON – „Trag“: Jusuf Šehović; 4’23”

SPUŠTENE ROLETE „Vesela“: Vladimir Kanić; 3’01”

DUDLAŠI –„Nede“: Srđan Šarić; 3′

CONNECT – „Šta me čeka“: Mario Mlakar, Dražen Zeljković; 4’17”

RHS COOLEKTIV – „Svojom stranom mosta“: Marko Horvat, Tomislav Horvatinović; 4’39”

IVANA KINDL – „Promjenjiva“: Filip Filković Philatz; 4’14”

LUKA NIŽETIĆ – „Život curi“: Filip Filković Philatz; 4’50”

EX MOZARTINE feat. Damir Urban – „Glas Jeka“: Filip Filković Philatz; 4’46”

LIVIO MOROSIN – „More dimboko“: Dejan Aćimović; 3’58”

PUTOKAZI – „Vodena“: Jusuf Šehović; 3’37”

PROMENADE -GNOME – „Slike s izložbe“: Zoran Vuletić; 4′

GORDANA EVAČIĆ – „Pokraj vode Drave“; 1’39”

INSTRUMENTALNA SLUŽBA SPAŠAVANJA „ŠTA IMA?“ – „Mediteranska razglednica“: Dinko Čvorić; 3’36”

LEUT MAGNETIK – „Arhitekt“ : Branka Valjin; 4’18

QUASARR – „Propaganda“: Jusug Šehović; 4’42”

IGRANI 1, 18 sati

BRAT MOJ: Dario Lonjak; 13′

ZAMKA ZA SIRENE: Hana Veček; 23′

I ONDA VIDIM TANJU: Juraj Lerotić; 34′

GOSPOĐA NADA: Jadran Puharić; 14’35”

MIX PREMIJERA, 21 sat

STJEPAN HAUSER I LUKA ŠULIĆ – „Smooth Criminal“: Kristijan Burlović;  4’06” (GS)

CVIJET BITKE: Simon Bogojević Narath; 19’20” (A)

NEANDERTHAL STORY: Ivan Salaj; 15′ (N)

MEZANIN: Dalibor Matanić; 14′ (I)

POW’S POV: Goran Trbuljak; 5′ (E)

ZALJUBLJENA U ŽIVOT: Antonia Dubravka Carnerud; 54′ (D)

UTORAK, 5. IV.

IGRANI 2, 16 sati

WELCOME: Maja Milanović; 21’20”

POPRAVILIŠTE ZA RODITELJE: Bruno Anković; 15′

IMAŠ NEKU PRIČU?: Dario Juričan; 20′

NAJDUŽA NOĆ: Ivan Mokrović; 15′

NOĆ ZA DVOJE: Filip Mojzeš; 20’21”

IGRANI 3, 18 sati

SCENARIJ ZA OBIČAN ŽIVOT: Irena Škorić; 13′

BITCHVILLE: Ivan Livaković; 75′

ZIMICA: Hana Jušić; 10′

IGRANI 4, 20 sati

PAMETNICE: Sonja Tarokić, Hana Jušić; 24′

PROKLETA BRANA: Lala Raščić;36′

GOLI SATI: Igor Bezinović; 18′

USTAJ MIRO!: Petar Orešković; 20′

SRIJEDA, 6.IV.

NAMJENSKI, 16 sati

SOCIJALNA ISKLJUČENOST NIJE IZBOR: Ivan Sikavica; 0’30”

BRIDGE THE ROADS: Vjekoslav Živković, Cyren O’Connor; 2’40”

NEMOJTE SANJATI DOĐITE: Djena Aćimović; 3′

FA ZAGREB-MARKOVAC: prava umjetnost dolazi iz srca: Siniša Škokić; 1’50”

ZAGREB ZAGREB: Matej Meštrović; 3’12

HNK – 150 GODINA STRASTI: Kristijan Petrvoić; 1′

AQUAVIVA: Vladimir Kanić; 0’30”

DUKAT SENSIA:Des Mullan; 0’30”

FRANCK CAFE – Gužva na setu: Goce Vaskov; 40”

HRVATSKA LUTRIJA SERIJA TV SPOTOVA: Miroslav Terzić; 5×0’25”

ISO SPORT POVRATAK: Kristijan Petrović; 1′

KISKO: Miroslav Terzić; 0’30”

PAN OTVORENJE: Radivoje Andrić; 0’42”

RBA FLEXI:Bruno Anković; 0’50”

TT-COM BROJ KOJI POŽELIŠ: Miroslav Terzić; 0’50”

VEGETA NATUR: Miroslav Terzić; 0’30”

VIP-LJENČINA: Blaž Švent; 0’45”

ZEMLJA Z ‘BREGOV: Željko Grgić;  0’30”

ZLATNI PAN: Miroslav Terzić; 0’40”

ZAGREB FILM FESTIVAL 2010: UKLETA KOLICA: Filip Filković Philatz; 1’26”

ANIMAFEST ZAGREB 2010: Saša Ban; 6’48”

FORŠPAN 15. FILMSKE REVIJE MLADEŽI O FOUR RIVER FILM FESTIVALA: Grupa autora; 1’40”

MIJENJAM SVIJET – UVODNA ŠPICA: Ana Hušman; 0’23”

ONE TAKE FILM FESTIVAL 2010 JINGLE: Mladen Burić; 0’37”

RENESANSNI FESTIVAL: Marko Horvat, Tomislav Horvatinović; 12’

EKSPERIMENTALNI 1, 18 sati

PROLAZ ZA VAN: Vedran i Sanja Šamanović; 10’10”

ALAMO: Željko Radivoj; 6′

NOGOMET: Ana Hušman; 15′

BOJE PAUKOVA: Zdravko Mustać; 22′

KRIJESNICE: Vlasta Žanić; 7’30”

EDEN: Krunoslav Ptičar; 9’43”

EKSPERIMENTALNI 2, 20 sati

TELETROPE: Krunoslav Ptičar; 13’03”

HOLE: Fran Sokolić; 5’15”

NOVA HIPI BUDUĆNOST: Dalibor Barić; 4’04”

PAIN SO LIGHT THAT APPEARS AS TICKLE: Dalibor Barić; 4’04”

POGLED:Aleksandar Muharemović, Damir Tomić; 4’15”

CESTA: Igor Dropuljic; 3’15”

PLJAČKA BANKE: Vjekoslav Nježić; 8’10”

PUSTARA: Ivan Faktor, 26′

ČETVRTAK, 7. IV.

DOKUMENTARNI 1, 16 sati

POD UDAROM KRITIKE: Silvio Mirošničenko; 54′

JESAM LI SRETNA: Vanja Sviličić; 58′

DOKUMENTARNI 2, 18 sati

OBIČAN DAN: Tomislav Mršić; 24′

MILA TRAŽI SENIDU: Robert Tomić Zuber; 81’25”

DOKUMENTARNI 3, 20 sati

LE SAMOURAI: Ivan Faktor; 22′

DON JUANS: EXCUSE ME MISS: Goran Dević; 40′

ROCK ‘N’ ROLL JE KRIV ZA SVE: Sanjin Stanić, Dean Lalić; 55′

PETAK, 8. IV.

DOKUMENTARNI 4, 14 sati

SELO BEZ ŽENA: Srdjan Šarenac: 83′

PLAVA PLAŽA II: Miroslav Mikljan; 9’45”

DOKUMENTARNI 5, 16 sati

ZAUSTAVLJENI GLAS: Višnja Starešina; 91′

DOKUMENTARNI 6, 18 sati

POPLAVA: Goran Dević; 40′

KELTI: Đuro Gavran; 25′

IROKEZ: Matija Vukšić; 47′

DOKUMENTARNI 7, 20 sati

RATNI REPORTER: Silvestar Kolbas; 60′

GABRIEL: Vlatka Vorkapić; 72′

SUBOTA, 9. IV.

ANIMIRANI 1, 16 sati

PRVA JUTARNJA: Martina Lukanović; 6’30”

ŽIVICA: Zoran Mužić; 5’40”

NEVERA: Vanja Maračić; 4’57”

FETA: Natko Stipaničev; 2’30”

MONOKROMATSKI MIT: Davor Petranović; 5′

PAS I ZEC: Nebojša Slijepčević; 12’15”

I SPEAK TRUE THINGS: Marko Tadić; 5’45”

KAVA JE GOTOVA: Kaja Šegvić; 5′

ANIMIRANI 2, 18 sati

SOBA: Ivana Jurić; 5′

CROSSED SLID: Ivana Bošnjak, Lea Vidaković; 12’16”

U LANCIMA: Daniel Šuljić; 7’30”

AKCELERACIJA: Andrej Rehak; 11’00”

ORNAMENTI DUŠE: Irena Jukić Pranjić: 9’26”

DOVE SEI, AMOR MIO: Veljko Popović;10’20”

PSYHOMORPH:Branko Farac; 7′

Leave a Reply

Your email address will not be published.