Dodjeljeni Oscari i Zlatne maline

Piše: tonymelo

oscars-2015

Sezona nagrađivanja je dosegla svoj vrhunac. Tu naravno mislimo na jučerašnju dodjelu Oscara o kojoj bruji cijeli internet, te malo manje laskavu dodjelu Zlatne maline za najgora filmska ostvarenja. Lista najboljih i najgorih, ili ako ste izgubili svu vjeru u film kao medij, najgorih i nepodnošljivih je slijedeća:

Najbolji film                                                                       Najgori film

“American Sniper”                                                             “Kirk Cameron’s Saving Christmas
“Birdman”                                                                        “Left Behind”
“Boyhood”                                                                         “The Legend of Hercules”
“The Grand Budapest Hotel”                                            ” Teenage Mutant Ninja Turtles”
“The Imitation Game”                                                        “Transformers 4: Age of Extinction”
“Selma”
“The Theory of Everything”
“Whiplash”

Najbolji redatelj                                                              Najgori redatelj

Wes Anderson, “The Grand Budapest Hotel”               Michael Bay, “Transformers 4: Age of Extinction”
Alejandro González Iñárritu, “Birdman”                  Darren Doane, “Kirk Cameron’s Saving Christmas”
Richard Linklater, “Boyhood”                                        Renny Harlin, “The Legend of Hercules”
Bennett Miller, “Foxcatcher”                                         Jonahtan Leibesman, “Teenage Mutant Ninja Turtles”
Morten Tyldum, “The Imitation Game”                        Seth Macfarlane, “A Million Ways to Die in the West”

Najbolja glumica                                                             Najgora glumica

Marion Cotillard, “Two Days, One Night”                     Drew Barrymore, “Blended”
Felicity Jones, “The Theory of Everything”                    Cameron Diaz, “The Other Woman” i “Sex Tape”
Julianne Moore, “Still Alice”                                     Melissa McCarthy, “Tammy”
Rosamund Pike, “Gone Girl”                                         Charlize Thern, “A Million Ways to Die in the West”
Reese Witherspoon, “Wild”

Najbolji glumac                                                                   Najgori glumac

Steve Carell, “Foxcatcher”                                             Kirk Cameron, “Kirk Cameron’s Saving Christmas”
Bradley Cooper, “American Sniper”                              Nicholas Cage, “Left Behind”
Benedict Cumberbatch, “The Imitation Game”             Kellan Lutz, “The Legend of Hercules”
Michael Keaton, “Birdman”                                           Seth Macfarlane, “A Million Ways to Die in the West”
Eddie Redmayne, “The Theory of Everything”        Adam Sandler, “Blended”

Najbolja sporedna glumica                                               Najgora sporedna glumica

Patricia Arquette, “Boyhood”                                     Cameron Diaz, “Annie”
Laura Dern, “Wild”                                                          Megan Fox, “Tennage Mutant Ninja Turtles”
Keira Knightley, “The Imitation Game”                           Nicola Peltz, “Transformers 4: Age of Extinction”
Emma Stone, “Birdman”                                                 Susan Sarandon, “Tammy”
Meryl Streep, “Into the Woods”                                     Brigitte Ridenour “Kirk Cameron’s Saving Christmas”

Najbolji sporedni glumac                                                  Najgori sporedni glumac

Robert Duvall, “The Judge”                                             Mel Gibson, “Expendables 3”
Ethan Hawke, “Boyhood”                                                Kelsey Grammer, “Expendables 3”, “Legend of Oz”
Edward Norton, “Birdman”                                              Shaquille O’Neal, “Blended”
Mark Ruffalo, “Foxcatcher”                                              Arnold Schwarzenegger, “Expendables 3”
J.K. Simmons, “Whiplash”                                            Kiefer Sutherland, “Pompeii”

Najbolja adaptacija scenarija                                            Najgori scenarij

Paul Thomas Anderson, “Inherent Vice”                        Darren Doane, Cheston Hervey,”Kirk Cameron’s Saving
Damien Chazelle,”Whiplash”                                         Christmas”
Jason Hall, “American Sniper”                                       Paul LaLonde, John Patus, “Left Behind”
Anthony McCarten, “The Theory of Everything”           Kate Angelo, Jason Segel, Nicholas Stoller, “Sex Tape”
Graham Moore, “The Imitation Game”                    Ehren Kruger ” Transformers 4: Age of Extinction”
                                                                                      Evan Daugherty, Andre Nemec, Josh Applebaum, “Tennage
                                                                                      Mutant Ninja Turtles”
                                                                             

Najbolji originalni scenarij                                            Najgori remake, nastavak ili rip-off

Wes Anderson and Hugo Guinness, “The Grand               “Annie”
Budapest Hotel”                                                                 “Atlas Shrugged #3: Who Is John Galt”
Dan Futterman and E. Max Frye, “Foxcatcher”                   “The Legend of Hercules”
Dan Gilroy, “Nightcrawler”                                                 “Tennage Mutant Ninja Turtles”
Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone,         “Transformers 4: Age of Extinction”
Alexander Dinelaris and Armando Bo, “Birdman”
Richard Linklater, “Boyhood”

Najbolji strani film                                                             Nagori duo/kombinacija

“Leviathan”                                                                         Bilo koja dva robota, glumca iz Transformers: Age of
“Ida”                                                                                  Extinction
“Tangerines”                                                                       Kirk Cameron i njegov ego
“Timbuktu”                                                                         Cameron Diaz i Jason Segel u Sex Tape
“Wild Tales”                                                                        Kellan Lutz i njegovi trbušni mišići ili prsa ili stražnjica
                                                                                          Seth McFarlane i Charlize Theron u A Million Ways to Die                                                                                            in the West

Najbolji dokumentarni film

“CITIZENFOUR”
“Finding Vivian Maier”
“Last Days in Vietnam”
“The Salt of the Earth”
“Virunga”

 

Najbolji animirani film

“Big Hero 6”
“The Boxtrolls”
“How to Train Your Dragon 2”
“Song of the Sea”
“The Tale of The Princess Kaguya”

 

Najbolja montaža

“American Sniper”
“Boyhood”
“The Grand Budapest Hotel”
“The Imitation Game”
“Whiplash”

 

Najbolja originalna pjesma

“Everything is Awesome” from “The LEGO Movie” (written by Shawn Patterson)
“Glory” from “Selma” (written by Common and John Legend)
“Grateful” from “Beyond the Lights” (written by Diane Warren)
“I’m Not Gonna Miss You” from “Glen Campbell: I’ll Be Me” (written by Glen Campbell)
“Lost Stars” from “Begin Again” (written by Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley and Nick Southwood)

 

Najbolja originalna glazba

Alexandre Desplat, “The Grand Budapest Hotel”
Alexandre Desplat, “The Imitation Game”
Johann Johannsson, “The Theory of Everything”
Gary Yershon, “Mr. Turner”
Hans Zimmer, “Interstellar”

 

Najbolja fotografija

Roger Deakins, “Unbroken”
Emmanuel Lubezki, “Birdman”
Dick Pope, “Mr. Turner”
Robert Yeoman, “The Grand Budapest Hotel”
Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski, “Ida”

 

Najbolji dizajn kostima

“The Grand Budapest Hotel”
“Inherent Vice”
“Into the Woods”
“Maleficent”
“Mr. Turner”

 

Najbolja šminka

“Foxcatcher”
“The Grand Budapest Hotel”
“Guardians of the Galaxy”

 

Najbolja scenografija

“The Grand Budapest Hotel”
“The Imitation Game”
“Interstellar”
“Into the Woods”
“Mr. Turner”

 

Najbolja montaža zvuka

“American Sniper”
“Birdman”
“The Hobbit: The Battle of the Five Armies”
“Interstellar”
“Unbroken”

 

Najbolji zvuk (miksanje)

“American Sniper”
“Birdman”
“Interstellar”
“Unbroken”
“Whiplash”

 

Najbolji vizualni efekti

“Captain America: The Winter Soldier”
“Dawn of the Planet of the Apes”
“Guardians of the Galaxy”
“Interstellar”
“X-Men: Days of Future Past”

 

Najbolji kratkometražni igrani film

“Aya”
“Boogaloo and Graham”
“Butter Lamp”
“Parvaneh”
“The Phone Call”

 

Najbolji kratkometražni animirani film

“The Bigger Picture”
“The Dam Keeper”
“Feast”
“Me and My Moulton”
“A Single Life”

 

Najbolji kratkometražni dokumentarni film

“Crisis Hotline: Veterans Press 1”
“Joanna”
“Our Curse”
“The Reaper”
“White Earth”

2 komentara za “Dodjeljeni Oscari i Zlatne maline

  • denis says:

    Oli je moguće da ovo nitko ne komentira? 😀
    Kao i svake godine, vjerojatno je najbolja preporuka ova kategorija: “Najbolji strani film ”
    Do sada sam pogledao “tek” Idu i “Tangerines, i oba su gotovo pa – odlični!
    Čujem da je Wild Tales također za pet.

  • jelena says:

    blago smo komentarisali na drugoj temi

    wild tales je 4, ka 4-, levijatana je 4 ka 4+, a timbuktu je hvaljena nepoznanica

Leave a Reply

Your email address will not be published.