Dodijeljeni Zlatni globusi, Ben Affleck najbolji redatelj!

Piše: Deni Zgonjanin

Sinoć je održana dodjela Zlatnih globusa, koja je nemali broj ljudi iznenadila pobjednicima, toliko da neki tvrde da je zapravo riječ o utješnim nagradama za neke pošto će na Oscarima najvjerojatnije proći prilično loše.

To se najviše odnosi na pobjedu Bena Afflecka u kategoriji najboljeg redatelja, jer uopće nije nominiran za Oscara u istoj kategoriji.

Što se tiče same dodjele, ispala je prilično zabavna i dirljiva, što se posebno odnosi na govor Jodie Foster povodom primanja nagrade za životno djelo…

Popis svih pobjednika i nominacija pročitajte dolje:

 

 

BEST MOTION PICTURE (Drama)

  • Argo
  • Django Unchained
  • Life of Pi
  • Lincoln
  • Zero Dark Thirty

BEST MOTION PICTURE (Comedy or Musical)

  • The Best Exotic Marigold Hotel
  • Les Miserables
  • Moonrise Kingdom
  • Salmon Fishing in the Yemen
  • Silver Linings Playbook

BEST DIRECTOR

  • Ben Affleck – Argo
  • Kathryn Bigelow – Zero Dark Thirty
  • Ang Lee – Life of Pi
  • Steven Spielberg – Lincoln
  • Quentin Tarantino – Django Unchained

BEST ACTOR IN A MOTION PICTURE (Drama)

  • Daniel Day-Lewis – Lincoln
  • Richard Gere – Arbitrage
  • John Hawkes – The Sessions
  • Joaquin Phoenix – The Master
  • Denzel Washington – Flight

BEST ACTRESS IN A MOTION PICTURE (Drama)

  • Jessica Chastain – Zero Dark Thirty
  • Marion Cotillard – Rust and Bone
  • Helen Mirren – Hitchcock
  • Naomi Watts – The Impossible
  • Rachel Weisz – The Deep Blue Sea

BEST ACTOR IN A MOTION PICTURE (Comedy or Musical)

  • Jack Black – Bernie
  • Bradley Cooper – Silver Linings Playbook
  • Hugh Jackman – Les Miserables
  • Ewan McGregor – Salmon Fishing in the Yemen
  • Bill Murray – Hyde Park on Hudson

BEST ACTRESS IN A MOTION PICTURE (Comedy or Musical)

  • Emily Blunt – Salmon Fishing in the Yemen
  • Judi Dench – The Best Exotic Marigold Hotel
  • Jennifer Lawrence – Silver Linings Playbook
  • Maggie Smith – Quartet
  • Meryl Streep – Hope Springs

BEST SUPPORTING ACTOR IN A MOTION PICTURE

  • Alan Arkin – Argo
  • Leonardo DiCaprio – Django Unchained
  • Philip Seymour Hoffman – The Master
  • Tommy Lee Jones – Lincoln
  • Christoph Waltz – Django Unchained

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A MOTION PICTURE

  • Amy Adams – The Master
  • Sally Field – Lincoln
  • Anne Hathaway – Les Miserables
  • Helen Hunt – The Sessions
  • Nicole Kidman – The Paperboy

BEST ANIMATED FILM

  • Brave
  • Frankenweenie
  • Hotel Transylvania
  • Rise of the Guardians
  • Wreck-It Ralph

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM

  • Amour (Austria)
  • A Royal Affair (Denmark)
  • The Intouchables (France)
  • Kon-Tiki (Norway/U.K./Denmark)
  • Rust and Bone (France)

BEST SCREENPLAY FOR A MOTION PICTURE

  • Argo (Chris Terrio)
  • Django Unchained (Quentin Tarantino)
  • Lincoln (Tony Kushner)
  • Silver Linings Playbook (David O. Russell)
  • Zero Dark Thirty (Mark Boal)

BEST SCORE FOR A MOTION PICTURE

  • Anna Karenina (Dario Marianelli)
  • Argo (Alexandre Desplat)
  • Cloud Atlas (Tom Tykwer, Johnny Klimek, Reinhold Heil)
  • Life of Pi (Mychael Danna)
  • Lincoln (John Williams)

BEST ORIGINAL SONG

  • “For You” from Act of Valor
  • “Not Running Anymore” from Stand Up Guys
  • “Safe and Sound” from The Hunger Games
  • “Skyfall” from Skyfall
  • “Suddenly” from Les Miserables

BEST TV SERIES (Drama)

  • Breaking Bad
  • Boardwalk Empire
  • Downton Abbey
  • Homeland
  • The Newsroom

BEST TV SERIES (Comedy or Musical)

  • Big Bang Theory
  • Episodes
  • Girls
  • Modern Family
  • Smash

BEST ACTOR IN A DRAMA SERIES

  • Steve Buscemi – Boardwalk Empire
  • Bryan Cranston – Breaking Bad
  • Jeff Daniels – The Newsroom
  • Jon Hamm – Mad Men
  • Damien Lewis – Homeland

BEST ACTRESS IN A DRAMA SERIES

  • Connie Britton – Nashville
  • Glenn Close – Damages
  • Claire Danes – Homeland
  • Michelle Dockery – Downton Abbey
  • Julianna Margulies – The Good Wife

BEST ACTOR IN A COMEDY OR MUSICAL SERIES

  • Alec Baldwin – 30 Rock
  • Don Cheadle – House of Lies
  • Matt LeBlanc – Episodes
  • Louis C.K. – Louie
  • Jim Parsons – The Big Bang Theory

BEST ACTRESS IN A COMEDY OR MUSICAL SERIES

  • Zooey Deschanel – New Girl
  • Julia Louis-Dreyfus – Veep
  • Lena Dunham – Girls
  • Tina Fey – 30 Rock
  • Amy Poehler – Parks and Recreation

BEST MINISERIES OR TV MOVIE

  • Game Change
  • The Girl
  • Hatfields & McCoys
  • The Hour
  • Political Animals

BEST ACTOR IN A MINISERIES OR TV MOVIE

  • Kevin Costner – Hatfields & McCoys
  • Benedict Cumberbatch – Sherlock
  • Woody Harrelson – Game Change
  • Toby Jones – The Girl
  • Clive Owen – Hemingway and Gelhorn

BEST ACTRESS IN A MINISERIES OR TV MOVIE

  • Nicole Kidman – Hemingway and Gelhorn
  • Jessica Lange – American Horror Story: Asylum
  • Sienna Miller – The Girl
  • Julianne Moore – Game Change
  • Sigourney Weaver – Political Animals

BEST SUPPORTING ACTOR IN A SERIES, MINISERIES, OR TV MOVIE

  • Max Greenfield – New Girl
  • Ed Harris – Game Change
  • Danny Huston – Magic City
  • Mandy Patinkin – Homeland
  • Eric Stonestreet – Modern Family

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A SERIES, MINISERIES, OR TV MOVIE

  • Hayden Panetierre – Nashville
  • Archie Panjabi – The Good Wife
  • Sarah Paulson – Game Change
  • Maggie Smith – Downton Abbey
  • Sofia Vergara – Modern Family

Jedan komentar za “Dodijeljeni Zlatni globusi, Ben Affleck najbolji redatelj!

Leave a Reply

Your email address will not be published.