Oscari 2013.: Ostale kategorije nominacija

Piše: Sven Mikulec

Najbolji kratki dokumentarac

  • Inocente – Sean Fine and Andrea Nix Fine
  • Kings Point – Sari Gilman and Jedd Wider
  • Mondays at Racine – Cynthia Wade and Robin Honan
  • Open Heart – Kief Davidson and Cori Shepherd Stern
  • Redemption – Jon Alpert and Matthew O’Neill

Najbolji kratki akcijski film:

  • Asad –Bryan Buckley and Mino Jarjoura
  • Buzkashi Boys – Sam French and Ariel Nasr
  • Curfew – Shawn Christensen
  • Death of a Shadow (Dood Van Een Schaduw) – Tom Van Avermaet and Ellen De Waele
  • Henry – Yan England

Najbolji kratki animirani film:

  • Adam and Dog – Minkyu Lee
  • Fresh Guacamole – PES
  • Head over Heels – Timothy Reckart and Fodhla Cronin O’Reilly
  • The Longest Daycare – David Silverman
  • Paperman – John Kahrs

Najbolje editiranje zvuka

  • Argo – Erik Aadahl and Ethan Van der Ryn
  • Django Unchained – Wylie Stateman
  • Life of Pi – Eugene Gearty and Philip Stockton
  • Skyfall – Per Hallberg and Karen Baker Landers
  • Zero Dark Thirty – Paul N. J. Ottosson

Najbolje miksanje zvuka

  • Argo – John Reitz, Gregg Rudloff, and Jose Antonio Garcia
  • Les Misérables – Andy Nelson, Mark Paterson, and Simon Hayes
  • Life of Pi – Ron Bartlett, D. M. Hemphill, and Drew Kunin
  • Lincoln – Andy Nelson, Gary Rydstrom, and Ronald Judkins
  • Skyfall – Scott Millan, Greg P. Russell, and Stuart Wilson

Najbolja scenografija

  • Anna Karenina – Sarah Greenwood and Katie Spencer
  • The Hobbit: An Unexpected Journey – Dan Hennah, Ra Vincent, and Simon Bright
  • Les Misérables – Eve Stewart and Anna Lynch-Robinson
  • Life of Pi – David Gropman and Anna Pinnock
  • Lincoln – Rick Carter and Jim Erickson

Najbolji rad s kamerom

  • Anna Karenina – Seamus McGarvey
  • Django Unchained – Robert Richardson
  • Life of Pi – Claudio Miranda
  • Lincoln – Janusz Kamiński
  • Skyfall – Roger Deakins

Najbolja šminka

  • Hitchcock – Howard Berger, Peter Montagna, and Martin Samuel
  • The Hobbit: An Unexpected Journey – Peter Swords King, Rick Findlater, and Tami Lane
  • Les Misérables – Lisa Westcott and Julie Dartnell

Najbolja kostimografija

  • Anna Karenina – Jacqueline Durran
  • Les Misérables – Paco Delgado
  • Lincoln – Joanna Johnston
  • Mirror Mirror – Eiko Ishioka
  • Snow White and the Huntsman – Colleen Atwood

Najbolja montaža

  • Argo – William Goldenberg
  • Life of Pi – Tim Squyres
  • Lincoln – Michael Kahn
  • Silver Linings Playbook – Jay Cassidy and Crispin Struthers
  • Zero Dark Thirty – Dylan Tichenor and William Goldenberg

Najbolji vizualni efekti

  • The Hobbit: An Unexpected Journey – Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, and R. Christopher White
  • Life of Pi – Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan De Boer, and Donald R. Elliott
  • Marvel’s The Avengers – Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams, and Dan Sudick
  • Prometheus – Richard Stammers, Trevor Wood, Charley Henley, and Martin Hill
  • Snow White and the Huntsman – Cedric Nicolas-Troyan, Philip Brennan, Neil Corbould, and Michael Dawson

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.